امروز: شنبه 05 اسفند 1396 برابر با 24 فوریه 2018

دانش و فناوری

دانش و فناوری (31)

اخبار مربوط به دانش و فناوری در این قسمت منتشر می شود.

اینستاگرام با آپدیتی جدید تصمیم دارد راه های جدیدی برای پاسخگویی به کامنت ها در استوری را اضافه کند.در حال حاضر استوری ها یکی از بخش های قابل توجه کاربران در اینستاگرام می باشد ، در همین راستا این شبکه اجتماعی در تلاش است با ارائه آپدیت های جدید برای این قسمت رضایت کاربران خود را افزایش دهد.

در حال حاضر قسمت استوری ها روزانه 150 میلیون کاربر فعال دارد .بخش استوری ها توسط افراد مختلفی برای ارائه کسب و کار خود مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا بعد از درج استوری کامنت های زیادی دریافت می کنند که اکنون در آپدیت جدید این امکان فراهم شده است که علاوه بر پاسخگویی به کامنت ها در استوری به صورت متن ،به صوت عکس و یا ویدئو پاسخ کامنت ها را بدهید.

برای این کار کافیست هنگام تماشای ویدیوها روی ایکون دوربین عکاسی پایین تصور کلیک کرده و با عکس یا فیلم پاسخگوی فالوورهای خود باشید. جالب اینجاست اینستاگرام برای کارایی بهتر این قسمت جدید، تمام ابزارهای عکاسی خودش را همانند استیکرها یا فیلترهای مختلف هم قرار داده تا بهترین نتیجه مطلوب را به دست بیاورید.

برای استفاده از این قابلیت باید به آخرین نسخه از اینستاگرام آپدیت کنید.توجه داشته باشید که ممکن است که این قابلیت به مرور برای تمام کاربران اضافه شود.

 

پنج شنبه, 13 آبان 1395

کاربران زیادی در اینستاگرام کسب و کارهای مختلفی را انجام می دهند . اما در اینستاگرام برای استفاده از لینک محدودیت وجود دارد و کاربران مجبور هستند فقط لینک خود را در قسمت بیو اینستا قرار دهند ،همین امر اثر تبلیغات را کاهش  می هد.

گناوه امروز - گره خوردن سیم هدفون بصورت تصادفی و صرفا برای شما اتفاق نمی‌افتد حتی افرادی که سیم هدفون خود را به داخل کیف پرت نمی‌کنند و پیش از قرار دادن در کیف آن را مرتب جمع می‌کنند نیز دچار این مشکل می‌شوند.

جمعه, 17 ارديبهشت 1395

با کمک یک فناوری جدید، کودکان با ناهنجاری مادرزادی لاله گوش بزودی می توانند صاحب لاله گوش مصنوعی شوند.

این فناوری چاپ سه بعدی توسط کارشناسان دانشگاهی در استرالیا ساخته شده است. آنها در حال تهیه لاله گوش برای مایا، دختر دوساله ای هستند که بدلیل اختلال ژنتیک مادرزادی فقط یک لاله گوش دارد. کلوئی، مادر مایا می گوید: «مایا اعتماد بنفس بالایی دارد. مهربان و پرانرژی است و نمی خواهم این ها را از دست بدهد. این که یک گوش دارد واقعیت تلخی است. حال با این فناوری می توانم به او بگویم یک گوش دیگر هم خواهی داشت.»

در صورت موفقیت کامل در ساختن گوش مصنوعی، این چاپگر سه بعدی می تواند گامی در ساخت اعضای بدن باشد. این فناوری از شیوه معمول ساخت پروتز بسیار ارزانتر است. میا وودراف، استاد دانشگاه کویینزلند می گوید: «پروتز لاله گوش با چاپگر سه بعدی تا به حال در دنیا ساخته نشده است. فکر می کنم هزینه ساخت این پروتز کمتر از یک جفت دستکش باشد.»

پروژه در دو مرحله زمانبندی شده است. گام اول، راه حل زیبایی میان مدت است که طی آن پروتزی که از سیلیکون طبی ساخته شده است با چسب جراحی و یا مغناطیس به سر پیوند زده می شود. در راه حل بلند مدت هدف پژوهشگران ساختن پروتز با استفاده از سلول های کودک است. پس از شبیه سازی اندام در بیوراکتور، لاله گوش همراه با فناوری شنوایی به سر بیمار پیوند زده می شود.

کارشناسان معتقدند پروتز لاله گوش با چاپگر سه بعدی در یک تا دو سال آینده قابل دسترس می شود. با وجود اینکه این پروژه در مراحل اولیه است، مادر مایا مطمئن است در زندگی دخترش تاثیر قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

در سفرهای نوروزی با کمک اپلیکیش های کاربردی میتوان برنامه سفر خود را بهتر تنظیم کرد.  از مهمترین اپلیکیشن های کاربردی استفاده از اپلیکیشن هایی میباشد که وضعیت آب و هوا و مسیر را به ما نمایش دهد تا بتوانیم در زمان های مختلف تصمیمات درستی بگیریم.

شاید برای بسیاری از شما اتفاق افتاده باشد که بدون اطلاع و بدون اجازه به گروهی اضافه شوید که فقط و فقط تبلیغات است.در این اموزش با ما همراه باشید تا شما را از شر این تبلیغات مزاحم خلاص کنیم.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

بوفه کتاب

Have no items! Please recheck module config!