امروز: شنبه 05 اسفند 1396 برابر با 24 فوریه 2018

  • در جلسه شهردار با فعالین فرهنگی -هنری
وجود مشاور فرهنگی - هنری در شهرداری گناوه ضروریست

 

گناوه امروز – جلسه هم اندیشی شهردار با برخی از فعالین حوزه رسانه ، معماری ، فرهنگ و هنر در محل هفته نامه دریادلان برگزار گردید

به گزارش گناوه امروز - به نقل از گناوه آنلاین روز دوشنبه یک جلسه ی هم اندیشی در محل هفته نامه ی دریادلان بین شهردار جدید شهر گناوه و جمعی از اصحاب رسانه ، هنرمندان ، نماینده ای از انجمن معماری و صاحب نظران برگزار شد که در این جلسه لزوم وجود مشاور فرهنگی هنری در شهرداری به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

در این جلسه دوستانه که با حضور شهردار ، روح الله ملکزاده روابط عمومی شهرداری گناوه تشکیل شده بود ، دکتر حسین جلالپور ، علی جعفری و فرزاد دشتی زاده به عنوان بخشی از جامعه ی هنری شهر گناوه پیشنهادات و خواست های خود را با شهردار در میان گذاشتند. و خواهان توجه مسئولین به نظرات کارشناسان هنری در امر زیباسازی شهر شدند و این را رویه ای جاری در تمام شهرداری های بزرگ دانستند .

همچنین حیدر حیدریه ، پیمان اسفندیاری و مهدی بیاتی نسب نیز از منظر کارشناسی لزوم وجود مشاور هنری جهت انجام پروژه های محیطی را برای شهردار تبیین و نقطه نظرات خود ارایه کردند.

مرتضی خضری و غلامرضا کرمی نیز به عنوان نمایندگان اصحاب رسانه ضمن میزبانی و مدیریت شایسته از حاضرین با بیان دغدغه های خود لزوم یک کمیسیون زیبا سازی را لازمه ی پیشرفت و توسعه شهر دانسته و انتقاداتی مبنی بر بیگانه بودن کارهای صورت گرفته با فرهنگ بومی داشتند.

در ادامه روح الله ملکزاده مسئول روابط عمومی شهرداری نیز با تشریح عملکرد شهرداری خواهان مشارکت حداکثری و تعامل سازنده بین هنرمندان و شهرداری شد ایشان معتقد بود که این رابطه باید دوطرفه و براساس واقعیت های موجود در شهر و شهرداری باشد.

در پایان جلسه حسن زاده شهردار گناوه رویکرد خود را به مقوله ی فرهنگ و هنر برای حاضرین توضیح داد و حضور هنرمندان در کنار شهرداری را لازم و ضروری دانستند همچنین اضافه نمود برای استفاده از پتانسیل جامعه هنری گناوه برنامه های متنوع و درازمدتی دارد که با کمک هنرمندان در طول دوره ی مدیریت خود آنها را عملیاتی خواهد کرد.
حسن زاده تغییر فضای افسرده ی شهر ، پر شده از بتن ، آجر ، سنگ و آهن را امری ضروری دانستند و خواهان تغییر این رویه ی غلط بودند. ایشان زیباسازی در سطح شهر را امری مهم و حیاتی برای تلطیف فضای شهر و تغییر روحیه ی شهروندان عنوان نمود ، که این مهم فقط با اجرای صحیح قانون و تمکین به آن و از همه مهم تر همکاری همه ی شهروندان امکانپذیر است.

در پایان جلسه و جمع بندی نهایی مقرر شد این جلسات هم اندیش جهت تبادل نظرات و آرا ادامه دار باشد

 

خواندن 162 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در در شهر
خواندن کد خبر: 1126

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

بوفه کتاب

Have no items! Please recheck module config!