امروز: یکشنبه 26 آذر 1396 برابر با 17 دسامبر 2017

  • نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بوشهر به رئیس جمهور
در کابينه دولت دوازدهم سهمي حداقلي در حد حتي يک وزارتخانه را به استان بوشهر اختصاص دهيد

 

گناوه امروز - استان بوشهر داراي شاخصه هاي منحصربفردي است که وقتي به فهرست درآيد اسباب تعجب همگان را برمي انگيزد، که چگونه ممکن است يک استان به طور همزمان ويتريني از ضعف ها و قوت ها باشد. قوت هايي که مردم استان کمترين بهره اي از آن ندارند و ضعف هايي که آحاد مردم يکپارچه با آن دست به گريبانند. اما جهت جلوگيري از اطاله کلام در اينجا به تنها بخشي از آن پرداخته مي شود.

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

امام علي(ع): (( العدل اعطاء کل ذي حق حقه)

محضر مبارک رياست محترم جمهوري

جناب حجت الاسلام والمسلمين دکترحسن روحاني

با عرض سلام و تحيات وافر

احتراما همانگونه که مستحضريد، استان بوشهر داراي شاخصه هاي منحصربفردي است که وقتي به فهرست درآيد اسباب تعجب همگان را برمي انگيزد، که چگونه ممکن است يک استان به طور همزمان ويتريني از ضعف ها و قوت ها باشد. قوت هايي که مردم استان کمترين بهره اي از آن ندارند و ضعف هايي که آحاد مردم يکپارچه با آن دست به گريبانند. اما جهت جلوگيري از اطاله کلام در اينجا به تنها بخشي از آن پرداخته مي شود.

1- استان بوشهر از معدود استانهايي است که داراي افزون بر 600 کيلومتر مرز آبي با يکي از حساس ترين خليج هاي جهان يعني خليج فارس است. خليجي که نفت را به کالبد صنعت جهان پمپاژ مي کند يعني قلب حيات صنعت جهاني درآن مي تپد.

2- استان بوشهر تنها استان کشوراست که تنها راکتور هسته اي ايران اسلامي در آن احداث شده است.

3- استان بوشهر تنها استان کشوراست که بزرگترين منبع گاز جهان در آن قرار دارد. از پتروشيمي و ميعانات گازي توليدي در استان هم که سهم بسزايي در اقتصاد ملي دارند صرف نطر مي کنيم.

4- استان بوشهر تنها استان کشور است که تقريبا صد در صد صادرات نفت ايران از آن صورت مي گيرد.

5- استان بوشهراز معدود استان هاي کشور است که سواي صيد آبزيان از خليج فارس، داراي بزرگترين مزارع پرورش آبزي درکشور است و در تامين بخشي از سبد غذايي ملت ايران نقش مستقيم و معناداري بازي مي کند. و تنها استان کشور است که اولين دروازه تمدن و تجارت ايران زمين در اعصار گذشته بوده و الآن بنادر مهم آن آخرين نفس هاي خود را مي کشند و در عين حال داراي بالاترين درآمد گمرکي در کشور است که کمترين سهمي از اين درآمد کلان متاسفانه عايد استان نمي شود. و بخش عظيمي از مردم با تمام مشقات هنوز به حرفه دريانوردي مشغولند و هر روز براي حد اقل معافيت گمرکي تحت عنوان ته لنجي به يک بهانه اي تحت فشارند.

6- استان بوشهر تنها استان کشور است که نيروي دريايي واقع درآن درآغازين روزهاي جنگ تحميلي نيروي دريايي دشمن را به کلي از حيزانتفاع ساقط کرد و از صحنه جنگ حذف نمود. شاهکارهاي نيروي هوايي واقع در استان بوشهر از شمار خارج است. سپاه و بسيج استان ضمن دفاع تمام کمال از مرزهاي استان به ياري ساير استان ها شتافتند و چه بزرگ مرداني که در اين مسير به ملکوت اعلا پيوستند. که خلق بزرگترين حماسه قرن توسط شهيد مهدوي و يارانش در خليج فارس در مواجهه مستيم با متجاوزان آمريکايي تنها بخشي از رشادت ها و از خودگذشتگي هاي غيور مردان سپاه و بسيج استان بود. اما از بد حادثه تنها استاني است که تمام هشت سال جنگ شبانه روز مورد هجوم دشمن بود و پس از جنگ به عنوان يک استان جنگي از مزاياي استان هاي جنگي برخوردار نشد.

7- استان بوشهر تنها استاني است که به رغم اين همه ثروت، مردمش در طول سال تشنگي و بي آبي را تجربه مي کنند. و تنها استاني است که با داشتن نيروگاه اتمي در مدار، با توليد هزار مگاوات برق، در طول تابستان از کمبود برق رنج مي برند. و تنها استاني است که دو بانده سازي مسير شيراز به بوشهر پس از گذشت چهل سال از انقلاب هنوز کامل نشده است. و تنها استاني است که سهم بيکاران آن در پروژه هاي اشتغال زاي نفت و گاز واقع دراستان در حداقل ممکن قرار دارد. و ...

8- جناب آقاي دکتر روحاني عزيز، استان بوشهر تنها استان کشور است، که اگر از استان زادگاه سيد محبوب خاتمي عزيز صرف نظر کنيم، در خرداد سال هفتاد و شش بالاترين راي به تحول خواهي، اصلاحات و ضرورت احيا آرمان هاي انقلاب را به صندوق ها ريختند.

9- استان بوشهر از معدود استان هاي کشور است که به رغم همه فشارها، وجود فقر، بيکاري و ...، مردمش در سال 96 گيوه ورکشيده سهم راي خود به تداوم دولت اعتدال و عقلانيت را هشت درصد افزايش دادند.

10- و اما آخرين و مهمترين نکته که مي تواند علت العلل همه کم لطفي هاي پيش گفته به مردم بوشهر طي چهار دهه پس از انقلاب باشد، بوشهر تنها استاني است که هيچ سهمي در سبد قدرت نطام اسلامي بويژه دولت طي اين چهار دهه نداشته و ندارد.

پس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان بوشهر به نمايندگي از بخش اعظم مردم استان، مصرانه از حضرتعالي استدعا دارد که در کابينه دولت دوازدهم سهمي حداقلي در حد حتي يک وزارتخانه را به استان بوشهر اختصاص دهيد. استان بوشهر خاستگاه بزرگ مرداني نام آشناست که انصافا از سال 92 تا کنون گيوه ورکشيده در راستاي توفيق دولت اعتدال و عقلانيت کمر همت بسته و از هيچ کوششي فروگذار نکرده اند که افزايش راي 8 درصدي مردم در اين انتخابات خود بهترين گواه صدق اين مدعاست.

با عرض پوزش از ايجاد مزاحمت و آرزوي بهروزي براي حضرتعالي

شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان بوشهر

خواندن 96 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استان بوشهر
خواندن کد خبر: 1158

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

بوفه کتاب

Have no items! Please recheck module config!