امروز: پنج شنبه 03 اسفند 1396 برابر با 22 فوریه 2018

استان بوشهر

استان بوشهر (213)

اخبار مربوط به استان بوشهر در این بخش منتشر می شود.

چهارشنبه, 11 بهمن 1396

 به گزارش گناوه امروز ؛ جواد رستمی جوان گناوه ای با نگارش نامه ای سرگشاده خطاب به نمایندگان مجلس نسبت به طرح انتقال یکطرفه کارکنان دستگاه های اجرایی به دیگر نقاط کشور انتقاد کرد .

متن نامه به شرح زیر می باشد :

گناوه امروز - میزان واردات کالا از طریق ته لنجی آنقدر زیاد نیست که بخواهیم آن را قاچاق قلمداد کنیم

گناوه امروز - مصطفی خرمی از فعالین سیاسی اصلاح طلب استان بوشهر با نگارش نامه ایی خطاب به رئیس جمهور خواستار تعلیق مصوبه جدید ته لنجی (کالای همراه ملوان ) شد.

 

شرح کامل نامه را در زیر بخوانید :


به نام خدا

رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر حسن روحانی

          با سلام

هر كس حق دارد شغلي را كه بدان مايل است و مخالف اسلام و مصالح عمومي و حقوق ديگران نباشد برگزيند.. دولت موظف است با رعايت نياز جامعه به مشاغل گوناگون براي همه‌ی افراد امكان اشتغال به كار و شرايط مساوي را براي احراز مشاغل ايجاد نمايد (اصل 28 قانون اساسی)

استان بوشهر در حالی به‌عنوان پایتخت انرژی و قطب اقتصادی کشور شناخته می‌شود که در بسیاری از زمینه‌ها با عقب‌ماندگی روبه‌رو است و این صنایع به تعهدات اجتماعی خود در استان بوشهر چندان پایبند نبوده‌ اند .

اشتغال یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم استان بوشهر و به‌ویژه جوانان است ولی درحالی‌که حدود ۱۰۰ هزار نفر در صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی استان بوشهر مشغول به کار هستند، سهم نیروهای بومی بسیار ناچیز است.

بیکاری جوانان در کنار صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی بیانگر بی‌توجهی صنایع به محیط پیرامونی خود است و مردمان این دیار را برای داشتن سفره‌ای محقر وادار به کارهای سخت، طاقت‌فرسا و کم‌بهره می‌کند، البته این مشقت مربوط به امروز و دیروز نیست، سال‌هاست که مردمان این دیار با این مشکلات دست به گریبان بوده و هستند.

جناب آقای رئیس جمهور!

این مرزداران غیور و نجیب سعی کرده‌اند با کاستی‌ها و کم‌محبتی‌ها کنار بیایند و ارتزاق خود را از راه‌های دیگری نظیر سفرهای پرخطر دریایی به کشورهای حوزه‌ی خلیج‌فارس از خداوند طلب کنند. اما چند وقتی‌ست با تصمیماتی غیرکارشناسانه هیئت محترم دولت تنها راه ارتزاق ساکنین سرزمین آب و آفتاب مورد تهدید جدی واقع شده است؛ به‌طوری‌که در گمرکات استان بوشهر کالای همراه ملوان (ته لنجی) ترخیص نمی‌شود..

جناب آقای رئیس جمهور!

همه می‌دانیم جامعه‌ی امروز ما در حوزه‌ی اشتغال روی نوار قرمز در حرکت است و این موضوع رابطه‌ی مستقیمی با افزایش آسیب‌های اجتماعی و میزان جرم و جنایت دارد، و ما نگرانیم که این وضعیت ادامه داشته باشد و زندان تازه‌تأسیس گناوه را در چشم‌به‌هم‌زدنی در رتبه‌های نخست تعداد زندانی در سطح کشور قرار دهد.

جناب آقای روحانی!

از شما درخواست دارم درحال‌حاضر مصوبه‌ی جدید کالای همراه ملوان (ته لنجی) را به حالت تعلیق درآورید و در آینده‌ای نزدیک با اخذ تصمیمات خردمندانه واسطه‌ی خیر سفره‌ی پربرکت مرزداران خلیج‌فارس باشید.

مصطفی خرمی

فعال سیاسی اصلاح‌طلب

استان بوشهر – شهرستان گناوه

دوم دی‌ماه یک‌هزار و سیصد و نود و شش

رونوشت :

مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی

استاندار محترم بوشهر جناب آقای عبدالکریم گراوند

پنج شنبه, 18 آبان 1396

 

گناوه امروز - پس از عزل محمد غلامی توسط پولادی ریشهری از سمت معاونت بهزیستی استان بوشهر اصلاح طلبان استان با نوشتن نامه ایی سرگشاده و جمع آوری امضاء در فضای مجازی خطاب به مدیرکل بهزیستی نسبت به این اقدام ، اعتراض خود را اعلام داشتند .

متن نامه بدین شرح می باشد :

پنج شنبه, 13 مهر 1396

 

گناوه امروز ؛ شماری از فرهنگیان بوشهری روز پنجشنبه روز جهانی معلم همزمان با سراسر کشور در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع و خواستار رسیدگی و بهبود وضعیت معیشتی خود و بازنشتگان فرهنگی

چهارشنبه, 01 شهریور 1396

   

گناوه امروز - اعضای هیات رئیسه شورای اسلامی شهر بوشهر روز چهارشنبه در آیین تحلیف و نشستی با انجام رای گیری مشخص شدند.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

بوفه کتاب

Have no items! Please recheck module config!