امروز: یکشنبه 26 آذر 1396 برابر با 17 دسامبر 2017

وجود پزشکان متخصص شاخصی برای توسعه یافتگی

گناوه امروز - مصطفی خرمی ؛ یکی از خدمات حوزه بهداشت و درمان طرح تحول نظام سلامت بوده است ، که توانسته با ارئه خدمات گسترده در بهبود شاخص های ملی توسعه موثر واقع شود ، همچنین گنجاندن موضوع عدالت در تدوین این طرح مبین تعهد به عدالت می باشد .

اما وزارت بهداشت و درمان و دیگر حوزه های مربوط به چه میزان توانسته اند به تعهدات خود در گسترش عدالت درمانی در استان بوشهر و بصورت اخص در شهرستان گناوه عمل کنند ؟

یکی از شاخص های توسعه یافتگی در هر منطقه ، وجود پزشکان متخصص می باشد ، متاسفانه نبود پزشکان متخصص ، کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی سبب وارد شدن خسارت های جبران ناپذیری به مردم ضعیف نگه داشته این خطه شده است .

می توان به جرات گفت : استان بوشهر (شهرستان گناوه ) به نسبت جمعیت یکی از ثروتمندترین استان ها و شهرستان های ایران می باشند ، ولی این ثروت عظیم هیچ وقت به کام مردم نبوده است ، تنها سهم ساکنین این منطقه از این ثروت خدادادی آلاینده های زیست محیطی شرکت ها بوده است .

نبود پزشکان متخصص ، تجهیزات و امکانات همواره یکی از اصلی ترین علل اعزام بیماران به دیگر مناطق استان و کشور بوده است ، چه بسا خانواده های بسیاری در این مسیرها داغدار عزیزانشان شده اند .

البته فراموش نکنیم اعزام نیز شامل افرادی می شود که از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردارند ، و افراد کم توان از لحاظ اقتصادی از اعزام بیماران خود عاجزند .

با توجه به حضور جمعیت قابل توجه بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و مراجعات گسترده مردم به درمانگاه شهید مطهری (تامین اجتماعی گناوه ) ساعات کاری این درمانگاه کفاف این حجم از مراجعه کننده را نمی دهد ، ضروریست شیفت شبانه این درمانگاه فعال شود .

یکی دیگر از مراکز درمانی گناوه بیمارستان سوانح سوختگی این شهرستان می باشد ، با توجه به وجود انبوه شرکت های نفت و گاز و خطرهای پیرامونی اینگونه صنایع ، می توان با تجهیز این مرکز درمانی به عنوان پشتوانه محکمی در شرایط مختلف بهره جست و از بروز خطرات سنگین احتمالی تا حدودی جلوگیری نمود .

خواندن 174 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در مقالات
خواندن کد خبر: 1104

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

بوفه کتاب

Have no items! Please recheck module config!